بهترین رستوران ها شهرهای ایران

بهترین رستوران هاى قشم از نظر مردم سال ۲۰۲۰

اگر مى خواهید تجربه یک سفر هیجان انگیز به محلى با سواحل زیبا، مردمى خون گرم و اصیل و غذاهایى دلچسب با طعمى کم نظیر داشته باشید ما به شما جزیره ى قشم را پیشنهاد مى دهیم.

لیست بهترین رستورانهای قشم با آدرس به مسافران این جزیره ی زیبا کمک خواهد کرد که برای وعده های صرف غذا برنامه ریزی کنند.

بالا بودن تنوع غذا و چاشنى ها درعین محلى بودنشان در رستوران هاى قشم یکى از دلایلى است  که سالانه باعث جذب میلیون ها گردشگر به این جزیره میشود.

طبخ غذا با فلفل زیاد و ادویه هاى مخصوص تجربه طعمى کم نظیر و خاص را به وجود مى آورد، همچنین طبخ خاص و مختلف غذا هاى دریایى که لذتى تکرار نشدنى است.

تنوع رستوران های قشم زیاد است. از رستوران های فست فودی گرفته تا رستوران های محلی که غذای اصیل قشم را با کیفیتی بالا سرو می کنند. قیمت غذا در رستوران های قشم به طور کلی بالا نیست. که البته این امر هم با توجه به نوع و کیفیت رستوران متفاوت است.

در این جا با تعدادى از غذاهاى محلى و رستوران هاى قشم آشنا مى شویم:

رستوران حاج غفور قشم

یکى از انواع رستوران ها در قشم رستوران هاى دریایى است، در منوى این رستوران ها غذا هاى دریایى با طبخ هاى متفاوت وجود دارد که ماهى مرکب ، میگو، صدف ، کوسه ، خرچنگ و…را شامل مى شود. رستوران حاج غفور یکی از این رستوران ها است.

 در رستوران “حاج غفور” شما طعم واقعى قلیه ماهى و در رستوران “قلعه” طعم لذیذ خوراک کوسه و صدف را تجربه مى کنید.

آدرس رستوران حاج غفور قشم: بلوار خلیج فارس شرقی، جنب مسجد شیخ حاجی رمضان

رستوران قلعه قشم

رستوران قلعه یکى از بهترین رستوران هاى قشم است که در کنار قلعه پرتغالى قرار دارد و با منظره اى رو به دریا لذت غذا خوردن را براى شما دوچندان مى کند. این رستوران ها با سرو، صید روزانه و طبخى حرفه اى تجربه بهترین ها را براى شما به وجود مى آورند.

قیمت رستوران قلعه ممکن است به نسبت سایر رستوران های قشم کمی بالاتر باشد اما می توانید از کیفیتش مطمئن باشید.

آدرس رستوران قلعه قشم: قشم، میدان ولایت، جنب قلعه پرتغالیها

شماره تلفن رستوران قلعه قشم: ۰۷۶۳۵۲۲۴۷۶۵

رستوران نعیم قشم

در رستوران “نعیم” شما یکى از بهترین میگو پفکى ها را امتحان میکنید همچنین در منوى این رستوران انواع غذاها ى دریایى مثل ماهى کبابى، ماهى شیر، قلیه ماهى و انواع کباب، مرغ و استیک را مشاهده مى کنید. این رستوران به صورت سلف سرویس است.

آدرس رستوران نعیم قشم: میدان امامقلی خان، جنب شهرک ساحلی، طبقه همکف، پلاک ۹۸۵

رستوران آبشار قشم

میگو سوخارى و ماهى هامور رستوران قدیمى “آبشار” از غذا هاى معروف منوى این رستوران است، این رستوران دو شعبه در سطح شهر دارد.

آبشار از رستوران های با سابقه و با کیفیت قشم است در این رستوران علاوه بر غذاهای دریایی غذاهای غیر دریایی متنوع هم سرو می شود.

آدرس رستوران آبشارقشم شعبه ۱: در بلوار ولیعصر، بالاتر از میدان گل‌ها، روبروی مرکز خرید خلیج فارس

شماره تلفن رستوران آبشار قشم شعبه ۱:  ۷۱۳۸ ۰۷۶۳۵۲۴

آدرس رستوران آبشار قشم شعبه ۲ : روبروی مجتمع تجاری بین‌المللی مرجان قشم

شماره تلفن رستوران آبشار قشم شعبه ۲ : ۰۷۶۳۵۲۴۷۱۳۸

رستوران دریا قشم

اگر ذائقه شما میانه خوبى با غذا هاى دریایى دارد به شما رستوران “دریا” را پیشنهاد میدهیم، اولین رستوران دریایى قشم با بیش از ١٠ سال سابقه ى کار در منطقه درگهان قرار دارد و غذا هاى بومى لذیذى را در کنار انواع نوشیدنى ها براى میهمانان سرو مى کند.  

آدرس رستوران دریا قشم: جزیره قشم – شهر درگهان – مجتمع تجاری دریا – رستوران مجلل دریا

تلفن رستوران دریا قشم: ۰۷۶۳۵۲۷۳۵۹۰ 

رستوران الوند قشم

رستوران “الوند” از رستوران هایى با سرویس خوب و کارکنانى مودب است، این رستوران منویى دریایى شامل ماهى و میگو سوخارى، شیرماهى و میکس دریایى است همچنین این رستوران بوفه ى سلف سرویس دارد.قیمت هاى این رستوران به نسبت دیگر رستوران هاى جزیره کمى بالا هستند.این رستوران در میدان شهدا و در هتل الوند قرار دارد.  

آدرس رستوران الوند قشم: بلوار آزادگان – جنوب غربی میدان شهدا – نبش خیابان الهیه

تلفن رستوران الوند قشم: ۰۷۶۵۲۲۳۰۰۷

 رستوران هاى دریم لند، پردیس، گل مریم، آریا، اپل، شاد، شب هاى طلایى، بانى و دهلیز از دیگر رستوران هاى با کیفیت بالای جزیره قشم هستند که با منو دریایى و انواع کباب و مرغ سعى در ارائه ى بهترین ها دارند.

از دیگر رستوران ها در قشم رستوران هاى بومى و خانگى هستند که غذاهاى غیر دریایى با ادویه هاى محلى طبخ میکنند.

رستوران خاله قشم

رستوران خانگى خاله، در این رستوران شما مى توانید غذا هاى بومى را مانند فلافل، سمبوسه، عنکاس(انکاس)، میکس کوسه و میگو را به صورت ساندویچ یا سلف سرویس میل کنید.آشپز این رستوران خانمى از بومیان منطقه است ودر نزدیکى رستوران قلعه قرار دارد. اکنون خاله چندین شعبه در سطح جزیره دارد.

قیمت رستوران خاله بسیار مناسب بوده و با غذاهایی به صورت ساندویچ های کوچیک انتخاب مناسبی برای وعده ی شام است. و البته این رستوران هم فقط شبها باز است.

آدرس رستوران خاله قشم : قشم، جنب قلعه پرتقالی ها به سمت اتوبان

تلفن رستوران خاله قشم : ۳۵۲۲۵۶۱۱-۰۷۶ / ۳۵۲۲۴۹۰۱- ۰۷۶

کبابی جی جیان قشم

و اما یکى از پرطرفدار ترین غذاها در جزیره قشم که در جگرکى هاى شهر سرو مى شود کباب بز است. کباب بز یا کهره یکى از کم نظیر ترین غذا ها در قشم است که باید حتما امتحان کنید، این کباب پرطرفدار را مى توانید در نزدیکى میدان شهدا و روبروى مرکزخرید زال و سام پیدا کنید. یکی از بهترین رستوران ها برای میل کردن کباب بز که سه شعبه در قشم دارد، رستوران جی جیان میباشد.

آدرس کبابی جی جیان قشم (شعبه۱): روستای جی جیان

تلفن کبابی جی جیان قشم (شعبه۱): ۸۷۶۰ ۰۷۶۳۵۲۲

آدرس کبابی جی جیان قشم (شعبه۲): قشم محله گلشهر

آدرس کبابی جی جیان قشم (شعبه۳): :قشم جاده ساحلی محله مسنی دوحه

در منوی این رستوران میتوانید علاوه بر کباب بز (به گویش محلی کهره)، بوقلمون، جوجه، دنده، و بال به همراه نون داغ محلی نوش جان کنید.

لازم به ذکر است که برنج اکثر رستوران هاى جزیره هندى هستند و بیشتر آن ها نان هاى تنورى تازه که در همان جا پخت میشود را در کنار غذا سرو مى کنند. موسیقى هاى محلى و گوشنوازى که در حین صرف غذا در رستوران ها پخش مى شود لذت این تجربه را براى شما دوچندان مى کند.

فست فود (شاورما) قشم

بعضى افراد در کنار جذاب ترین غذا ها نمى توانند از فست فود دست بکشند، فست فود شاورما که در کنار سیتى سنتر قرار دارد یکى از فست فود هاى پرطرفدار قشم است. همچنین فست فود پدر خوب از دیگر فست فود هاى جزیره است.

آدرس فست لبنان شاورما قشم: جزیره قشم، مجتمع سیتی سنتر۱، جنب درب اصلی

رستوران سنتی ناخدا امینی قشم

در ٧٠ کیلومترى جزیره قشم در روستاى طبل رستوران سنتى ناخدا امینى وجود دارد که میتوانید از غذاهاى بومى آن جا لذت ببرید.

پس پیشنهاد ما به شما تجربه اى جدید و جذاب در زمینه غذا و رستوران گردى است.

آدرس رستوران سنتی ناخدا امینی قشم:  قشم، روستای طبل

تلفن رستوران سنتی ناخدا امینی قشم: ۰۹۱۷۷۶۷۷۶۰۱

امیدواریم که این مطلب در انتخاب و استفاده از رستورانهای جزیره ی قشم شما را یاری کند برای اجاره روزانه خانه و سوئیت در قشم میتوانید از اقامتگاه های داخل سایت رومیتا رزرو نمایید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. من رفتم رستوران جی جیان و تو مدت ۵ روزی که قشم بودیم، ۳ بار رفتیم جی جیان واقعا کباب فوق العاده ای داره که نظیرش نمیتونین توی شهرهای دیگه پیدا کنید، حتما توصیه میکنم به همه
    رستوران خاله و قلعه هم خیلی خوب بودن، قلعه قیمت هاش بالا بود فقط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا