مکان های دیدنی

جاذبه های دیدنی گلستان: از پارک ناهار خوران تا چشمه گل رامیان (بخش اول)

استان گلستان یا نگارستان ایران، یکی از دیدنی ترین و باور نکردنی ترین استان های ایران است که متاسفانه با استقبال گردشگران ایرانی و بین المللی که به ایران سفر می کنند قرار نگرفته است. استان گلستان را باید یکی از دیدنی ترین نقاط قاره آسیا بدانیم. جایی که شما را به جشنواره ای فوق العاده از لباس ها، مد ها، غذاها، گویش ها، لهجه ها، اکو سیستم طبیعی و فرصت های بی نظیر گردشگری و طبیعت گردی می برد که نمونه ای در ایران بزرگ ندارد.

استان گلستان، نگارستان ایران است و کلکسیونی از همه چیزهایی که میتوان در ۳۰ استان دیگر تماشا کرد، به نوعی در این استان جمع شده اند. اگر قصد ایران گردی به مدت بیش از ۲ هفته را داشتید، حتما چند روزی را برای گردش در این استان کم نظیر ایران قرار دهید. درباره استان گلستان و ظرفیت های تاریخی و گردشگری آن، می توان یک کتاب خواندنی مصور نوشت که در این گفتار، به دلیل محدودیت هایی که داریم، به بیان معروف ترین و مهم ترین مقصدهای گردشگری و طبیعت گردی آن می پردازیم.

(پارک جنگلی ناهارخوران)

در نوروز باستانی ۹۷، بیش از ۶ میلیون گردشگر از ایران و سایر کشورهای جهان از استان گلستان بازدید کردند که به نظر می رسد این امر به دلیل افزایش سرمایه گذاری در بخش گردشگری این استان و تسهیل در سفر گردشگران خارجی به ایران و جادوی سایبر توریسم، در سال های آینده بیشتر شود.

(چشمه گل رامیان گلستان)

(چشمه گل رامیان)

(آبشار شیر آباد گلستان)

این استان از استان های شمالی کشور بوده که مرکز آن گرگان است. مردم این استان به زبان های: ترکمنی، مازندرانی، فارسی و ترکی سخن می گویند. دو قوم بزرگ این استان را مازندرانی ها و ترکمن ها تشکیل می دهد. دو شهر گرگان و گنبد کاووس، مهم ترین شهرهای استان زیبا و دیدنی گلستان بوده که همه ساله، جشنواره های سنتی غذا و صنایع دستی و اسب سواری انجا برگزار می شود.

گلستان، سرزمینی کهن با قدمت بیش از ۷ هزار سال است و به دوران پارینه سنگی باز می گردد. آثار کهن کشف شده در این سرزمین را می توان از موزه ملی ایران، موزه آبگینه و موزه های محلی استان مشاهده کرد. این استان یکی از قطب های کشاورزی ایران است به طوری که بیش از ۶۰۰ هزار هکتار زمین، آبی و دیم زیر کشت دارد. ۵۰ درصد پنبه ایران و بیش از ۱۰ درصد کل گندم ایران از این استان برداشت می شود.

(منطقه دیدنی خوانسار استان گلستان)

(پاییز دیدنی استان گلستان)

(پارک جنگلی گلستان)

برای ایرانیانی که رهسپار خراسان رضوی جهت زیارت بارگاه مقدس هشتمین امام شیعیان (امام رضا) می شوند، منطقه تفریحی و گردشگری ناهار خوران گرگان، نامی شناخته شده و معروف است. اگر راهی این استان شدید، حتما توقفی در این منطقه دیدنی استان گلستان داشته باشید.

با ما در بخش  دوم این مطلب هم همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا