راهنمای سفر

چگونه عکس های سفرمان را اینستاگرامی بگیریم؟

امروزه اینستاگرام جزء داغ ترین شبکه های اجتماعی است.تقریبا همه کسانی که میشناسیم در این شبکه اجتماعی فعال هستند و هریک از فعالیت خود هدف متفاوتی دارند.

اما همه دوست دارند که عکس های جذابی بگیرند یا به اصطلاح در این شبکه اجتماعی پرطرفدار جذاب باشند.

چگونه در اینستاگرام جذاب باشیم؟

همه ما افرادی را در اینستاگرام دنبال می کنیم که همه عکس های آنها جذاب است و تعداد زیادی لایک می خورد و پیش خود فکر میکنیم چگونه همه چیز از فنجان قهوه  تا لباس پوشیدن و سفر کردن آنها انقدر جذاب و خاص است و برای ما انقدر معمولی است.

برای مثال وقتی آنها از غذای خود روی میز رستوران عکس میگیرند همه دلشان میخواهد بروند به آن رستوران و همان غذا را سفارش دهند ولی اگر شما این کار را بکنید به نظر یک غذای معمولی میرسد و هیچ کس نمیپرسد اینجا کجاست.

ما به شما می گوییم که این جذابیت حاصل چیست.

بخشی از این جذابیت مربوط به تفاوت عکس آنها با عکس شماست.

با رعایت این نکات شما هم میتوانید در اینستاگرام جذاب باشید:

  • عکس های خود را طراحی کنید،

مثلا” اگر می خواهید از فنجان قهوه خود عکس بگیرید چیدمان میز را طراحی کنید،جایی که فنجان قرار میگیرد،شاید بهتر است کمی از دست خودتان هم معلوم باشد،شاید اینطوری حلقه ی ازدواجتان هم معلوم شود و عکس محتوایی جذاب تر از قهوه صبحانه شما پیدا کند.اگر گل طبیعی که رنگش با رنگ فنجان و آستین لباستان هماهنگ باشد هم کنار ظرف شکر باشد چقدر شیک می شود و ….

۲-عکس های با کیفیت بگیرید.

خیلی از عکس هایی که ما در اینستاگرام میبینیم که بسیار پرطرفدار هستند و تعداد زیادی لایک خورده اند با دوربین های حرفه ای و توسط عکاسان حرفه ای گرفته شده اند.

اگر دوربین حرفه ای ندارید و از عکاسی هم سر رشته ای ندارید اما همچنان میخواهید در اینستاگرام جذاب باشید مشکلی نیست حداقل سعی کنید گوشی ای تهیه کنید که دوربین خوبی داشته باشد و دونکته ی ساده را در عکاسی رعایت کنید.

اولا کادر بندی صحیحی داشته باشد.

دوما عکس شفاف و واضح و دارای نور مناسب باشد.

۳-جذابیت های بصری اضافه کنید.

در نگاه اول عکس هایی با رنگ های شاد و شفاف بدون توجه به موضوع عکس هر مخاطبی را جذب می کند.به عکس ها رنگ اضافه کنید مثلا می توانید در مثال قبل یک فنجان قرمز رنگ استفاده کنید.و رنگ گل را طوری با فنجان ست کنید که مکمل هم باشند.

۴-عکس هایتان را ویرایش کنید.

بهتر است برای افزایش جذابیت عکس ها از فیلتر استفاده کنید برای مثال از فیلترهای خود اینستاگرام.همچنین میتوانید برای عکاسی از نرم افزار هایی مثل VSCO یاAfterlight استفاده کنید، زیرا ویرایش های قدرتمند تری نسبت به اینستاگرام ارائه می دهند.

از فیلتر ها سوء استفاده نکنید! عکس شما ممکن است اشباع شود و یا بیش از حد تغییر کند.در برخی از عکس ها رنگ بندی و نور به حدی عالی است که تنها کافیست فقط کمی روشنایی و کنتراست آن را تغییر دهید تا زیر لایک ها غرق شود.

۵-در مکان های جذاب عکس بگیرید

مسلما عکسی که شما با پس زمینه دیوار خانه تان میگیرد در مقایسه با عکسی که یک مکان معروف و جذاب را نشان می دهد از جذابیت کمتری برخوردار است.پس بهتر است برای گرفتن عکس های جذاب به مکان های پرطرفدار و زیبا بروید.

۶-ظاهرتان را طراحی کنید

اگر خودتان و یا دوستان و نزدیکانتان در عکس حضور دارند بهتر است ظاهری جذاب داشته باشند،لباس های شاد و مد روز پوشیده باشند و صورتهایی خندان داشته باشند،صورتها و رنگهای شاد جذاب هستند.

۷-برای عکس هایتان هدف تعیین کنید و داستان بسازید

برای مثال در سفر هستید و با دیدن مردمی که در طبیعت آشغال میریزند ممکن است بخواهید عکسی بگیرید که مردم را به نریختن زباله تشویق کند،در راستای این هدف عکس گرفتن از طبیعت زیبا که به زباله آلوده شده می تواند کار درستی باشد.اما تاثیر گذارتر می شود که اگر از کودکی عکس بگیرید که در این طبیعت در میان این زباله ها میدود.با این سوژه مردم رو به حفظ طبیعت برای آیندگان تشویق می کنید.

هدف عکس میتواند اینقدر پیچیده نباشد،شما که عکاس حرفه ای نیستید شما یک استفاده کننده از اینستاگرامید که میخواهید عکس های با کیفیتی را از خودتان و زندگیتان به اشتراک بگذارید.

مثلا فرض کنید شما در سفر به یکی از شهرهای شمالی کنار دریا هستید و میخواهید از این لحظه عکسی گرفته و به اشتراک بگذارید.

مسلما تصویر شما و همسرتان که رو به دوربین لبخند می زنید و دریا پشتتان هست زیباست.اما فرض کنید که هر دویتان به دریا خیره شوید و لبخند بزنید و دوربین از کنار به صورتی که هم شما هم دریا و هم خورشید معلوم باشد عکس شما را ثبت کند و یا در حال حرف زدن و خندیدن از ته دل باشید و عکس شما گرفته شود.مسلما این حالتها عکس شما را خاص تر،جذاب تر و پرطرفدار تر می کند.

۸- استفاده از هشتگ ها را فراموش نکنید

استفاده از هشتگ ها در بیشتر دیده شدن عکس شما تاثیر زیادی دارد.هشتگ های مرتبط با عکس و پرطرفدار استفاده کنید و البته زیاده روی نکنید ۳ یا ۴ هشتگ برای هر عکس کافیست،با کلاس باشید.

فراموش نکنید که برای این که عکس شما از طریق هشتگ دیده شود باید اکانت پابلیک یا عمومی داشته باشید.

 

۹-کپشن خوب بنویسید

مسلما اول عکس است که افراد را جذب میکند و سپس کپشن،اما نوشتن یک کپشن کوتاه و جذاب و مرتبط گاهی می تواند کسی را که عکس وادار به لایک کردن نکرده وادار به لایک کردن کند.

 

در آخر امیدواریم که این نکات شما را در ثبت بهتر لحظات زیبایتان یاری دهد اگر عازم سفری هستید که طبیعتی زیبا و یا مناظری دیدنی از بناهای خاص باستانی و یا هر زیبایی دیگری اعم از یک جمع شاد و دوستانه در انتظار شماست فراموش نکنید که زیاد عکس بگیرید و این نکات را رعایت کنید.

ثبت و نگهداری خاطرات بسیار ارزشمند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا