مکان های دیدنی

محبوب ترین دیدنی های اصفهان در بین گردشگران

شهر اصفهان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایران است که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جذب می کند. به همین دلیل قصد داریم امروز چند مورد از بهترین مناطق دیدنی اصفهان را به شما معرفی نماییم، این لیست با توجه به نظر سنجی انجام شده بین گردشگران خارجی که به اصفهان سفر داشتند تهیه شده، تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

۱ – میدان نقش جهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان که در گذشته به میدان شاه شهرت داشت و پس از انقلاب با عنوان میدان امام معروف شد از مهم ترین مناطق دیدنی اصفهان است. این میدان در مرکز شهر اصفهان واقع شده و از چهار طرف توسط بناهای تاریخی عالی قاپو، مسجد شاه (مسجد امام)، سردر قیطریه و مسجد شیخ لطف الله احاطه شده است.

۲ – موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان نخستین موزه خصوصی موسیقی ایران است و از دو قسمت تشکیل شده که یکی تالار سازهای ملی و دیگری تالار سازهای محلی است. این موزه از نظر گردشگران خارجی یکی از بهترین مناطق دیدنی اصفهان است. چیزی که این موزه را از سایز موزه ها متمایز می کند این است که در اینجا بازدید کنندگان اجازه دارند برخی از آلات موسیقی را به دست گرفته و بنوازند.

۳ – مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله

یکی از مهم ترین مساجد تاریخی ایران، مسجد شیخ لطف الله است. این مسجد در دوران صفوی بنا نهاده شده و از شاهکارهای معماری و کاشی کاری قرن یازدهم هجری می باشد. مسجد شیخ لطف الله در ضلع شرقی میدان نقش جهان و مقابل عمارت عالی قاپو قرار گرفته است.

۴ – پل خواجو

پل خواجو

پل خواجو از زیباترین پل های تاریخی جهان است که بر روی زاینده رود و در دوران صفوی بنا شده است. اهمیت پل خواجو به دلیل معماری خاص و کاشی کاری های زیبای آن است.

۵ – مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان

از دیگر مناطق دیدنی اصفهان مسجد جامع اصفهان است که از قدیمی ترین و زیباترین بناهای مذهبی کشورمان است. این مسجد پیش از ورود اسلام به ایران بنا شده است و در گذشته به عنوان آتشکده کاربرد داشته است. مسجد جامع اصفهان جزء آثار جهانی یونسکو به شمار می رود.

۶ – سی و سه پل

سی و سه پل

سی و سه پل که به پل الله وردی خان نیز شهرت دارد در دوره حکومت صفوی توسط الله وردی خان اوندیلادزه گرجی، سردار مشهور شاه عباس یکم بر روی زاینده رود ساخته شده است. می توان گفت سی و سه پل یکی از پل های درجه یک جهان است، همچنین دیدن این پل شگفت انگیز و تاریخی دلیل اصلی سفر بسیاری از گردشگران خارجی به اصفهان است.

۷ – کلیسای وانک

کلیسای وانک

کلیسای جامع وانک از مناطق دیدنی اصفهان می باشد و در دوره حکومت صفوی و پادشاهی شاه عباس دوم در محله جلفای اصفهان بنا نهاده شده است. این کلیسا که به آمنا پرکیج نیز شهرت دارد و از ۳ طبقه تشکیل شده است. این بنا با خشت خام ساخته شده و دارای دو گنبد است.

۸ – عمارت عالی قاپو

عمارت عالی قاپو

عمارت عالی قاپو در زمان شاه عباس صفوی بنا شده است. این بنا در ضلع غربی میدان نقش جهان واقع شده است. در واقع عمارت عالی قاپو درب ورودی دولتخانه صفوی بود. معماری و گچبری بی نظیر این بنا موجب شده تا عالی قاپو جزء نفیس ترین بناهای تاریخی جهان به شمار آید.

۹ – چهل ستون

چهل ستون

کاخ چهل ستون که در دوره شاه عباس یکم ساخته شده است یکی از زیباترین بناهای تاریخی اصفهان است که گردشگران زیادی را جذب می کند. آیینه کاری، کاشی کاری و تزئینات بی نظیر و زیبای روی دیوارها و سقف ها دلیل اصلی محبوبیت این بنا بین گردشگران است.

۱۰ – عمارت هشت بهشت

عمارت هشت بهشت

کاخ هشت بهشت که در گذشته به زیباترین کاخ جهان شهرت داشت، در دوره پادشاهی شاه سلیمان صفوی بنا شده است. این کاخ دو طبقه بوده و گچبری، موزاییک کاری، نقاشی ها و رواق های بینظیر بر زیبایی این بنا افزوده است.

 

برای دیدن اقامتگاه های موسم در اصفهان بر روی اینجا زیر کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا