راهنمای سفر

مدیریت مالی و خرید در مسافرت

وقتی مسافرتی در پیش است اگر از نوع مسافرت های زیارتی باشد احتمالا اطرافیان نزدیک چشم انتظار سوغاتی خواهند بود. ولی در مسافرت های تفریحی و سیاحتی خبری از سوغاتی نیست. چون اغلب صنایع دستی و مواردی این چنینی است که قیمت بالایی دارد و خرید آن برای هر یک از اعضای فامیل به صرفه نبوده و بدرد همه نیز نخواهد خورد. در حالیکه در سفرهای زیارتی میتوان با مقداری آجیل سر و ته ماجرا را جمع کرد. اما خرید در مسافرت فقط به سوغاتی ختم نمی شود و هزینه های مخفی زیادی در انتظار مسافران خواهد بود. در این مطلب با ما همراه باشید تا به شرح این هزینه ها و نحوه اصلاح آنها را نیز بیان نماییم.

مدیریت امور مالی و خرید در مسافرت

برآورد هزینه سفر

قبل از اینکه سفر را شروع کنید، اطمینان حاصل نمایید که پول کافی در حساب خود دارید. زیرا اتفاقات پیش بینی نشده ی زیادی در انتظارتان خواهد بود. لذا قبل از حرکت تمام موارد مورد نیازتان را چک کنید و اگر احساس می کنید ممکن است بعداً نیاز به خرید وسیله ای مانند دمپایی یا ملحفه یا موارد این چینینی پیدا خواهید کرد، یا از منزل با خود به همراه ببرید و یا در شهر خودتان آن را بخرید. زیرا در شهرهای توریستی و مسافر پذیر بخصوص در زمان تعطیلات قیمت بعضی از لوازم و خوراکی ها سر به فلک می زند.

لواشک محلی شمال

اولین هزینه ای که بلا استثنا در هر مسافرتی گریبان مسافران را خواهد گرفت خرید از فروشنده های بین راهی است. اجازه بدهید شمال را مثال بزنیم. از شهرتان با خودروی شخصی راه افتاده اید و به نزدیکی شمال ( گیلان یا مازندران ) رسیده اید. در طی مسیر پر است از فروشنده های انواع لواشک های ترش و شیرین و خوشمزه که آب از دهان مسافران سرازیر می کند. کودکی در اتومبیل شیون سر می دهد که من لواشک می خواهم، در نتیجه بقیه اعضای محترم خانواده کودک را بهانه قرار داده و به سمت لواشک ها یورش خواهند برد. اولین خرید در مسافرت اگر در کل مسیر صورت نگرفته باشد مسلماً همینجا صورت خواهد گرفت.

مقداری جلوتر، عطر و دود ذرت کبابی عقل از سر و هوشتان می برد و مجبور می شوید در نزدیکی یکی از دکه ها کنار زده و مشغول خوردن ذرت ذغالی شوید.

موضوع خرید در مسافرت زمانی بدتر می شود که در شمال به منقل های متعدد کباب متری که در کنار جاده ها به وفور دیده می شوند می رسید. محال است کسی با شکم خالی از کنار آن رد شود. البته ما ایرانی ها همیشه برای خوردن هزینه های لازم را پیش بینی کرده و کنار می گذاریم…

در روزهایی که در شهر مقصد سکونت دارید اگر به مکان دیدنی می روید سعی کنید موارد غیر ضروری تان را از قبل تهیه و با خودتان بهمراه ببرید، خوراکیها و موارد به ظاهر ساده معمولا در این اماکن بسیار گرانتر است پس اگر قصد دارید در امر خرید در مسافرت هایتان کمی مدیریت هزینه انجام دهید اینگونه موارد را از یاد نبرید.

خرید در سفر

خانم ها عموماً از خرید کردن خوششان می آید، مهم نیست چه چیزی می خرند، قسمت با مزه اش برای آنها فقط پول خرج کردن است علی الخصوص در مسافرت. خرید در مسافرت همیشه لذت بخش است بخصوص اگر آن منطقه دارای صنایع دستی باشد. لذا در این گونه موارد نیز میبایست از قبل به فکر هزینه ها باشید. و از همسر خود بخواهید آنچیزی را که واقعاً می پسندد خرید نماید. بارها دیده شده بخاطر تکه چوبی که سر ته اش مشخص نیست و صرفاً نام یک دکوری را به یدک می کشد مبلغ گزافی پرداخت می گردد.

سعی کنید در مسافرتهایتان از خرید البسه اجتناب نمایید. یا حداقل آنرا از مراکز خرید و فروشگاههایی که دارای تخفیف و مقیمت مناسب هستند تهیه کنید.

همچنین خرید اجناس الکترونیکی و برقی در مسافرت اصلاً کار عاقلانه ای نیست و در صورتی که چند روز بعد پس از مراجعت خراب شود، دیگر به فروشنده اش دسترسی نخواهید داشت تا پاسخگو باشد.

با مدیریت هزینه ها و خرید در مسافرت با هوشمندی، مسافرتی خوب و کم هزینه را تجربه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا