راهنمای سفر

نکاتی برای خرید بیمه مسافرتی

گردشگران در سراسر جهان برای تجربه سفری آسوده قبل از سفر اقدام به تهیه بیمه مسافرتی مینمایند، تا در صورت بروز حوادث غیر قابل پیش بینی بتوانند با استفاده از پوشش های بیمه مسافرتی مشکلات را به نحو بهتری پشت سر بگذارند.  در اینجا سعی کردیم تا نکاتی مفیدی جهت تهیه بیمه سفر در اختیار شما قرار دهیم.

بیمه مسافرت چیست؟

نوعی خاص از بیمه که به منظور پوشش دهی مواردی مانند هزینه های درمانی ، کنسلی سفر، گم کردن چمدان ها، خسارات ناشی از سرقت و سایر هزینه های مربوط به حوادث و مشکلات پیش بینی نشده در طول سفر میباشد.

 

عوامل موثر در قیمت بیمه مسافرتی

این موراد در تعیین قیمت بیمه مسافرتی موثر میباشند

 1. سن مسافر (بیمه گزار)
 2. طول سفر
 3. سقف تعهدات بیمه (بین ۱۰ تا ۵۰ هزار یورو)
 4. مقصد سفر (کشورهای حوزه شنگن یا سایر کشورها)

 

در هنگام تهیه بیمه نامه حتما پاسخ این سوالات را از شرکت صادر کننده بیمه نامه بپرسید.

 • شرکت بین المللی که بیمه نامه بین المللی شما را در کشور مقصد پشتیبانی میکند؟ 

با توجه به اینکه شرکتهای بیمه ایرانی شعبه یا نمایندگی در خارج از کشور ندارند که بتواند پوشش دهی بین المللی در کشورهای مختلف را فراهم کند. صدور بیمه نامه خود را از طریق یک شرکت بین المللی انجام میدهند. معروفترین شرکتهای بیمه مسافرتی بین المللی عبارتند از بیمه SOS (کمک رسان)، بیمه Evasan، بیمه Allianz، بیمه Mideast ،بیمه IMG و بیمه Travelex

 •  آیا پشتیبان فارسی زبان ۲۴ ساعته برای بیمه نامه شما وجود دارد؟

حتما اطمینان حاصل کنین که در صورت بروز مشکل پشتیبانی خوبی از طرف شرکت بیمه قابل ارائه باشد. چون در صورت بروز مشکل پشتیبان شماست که بصورت تلفنی کارهای شما رو پیگیری خواهد کرد. تمام شرکتهایی که با مسافران ایرانی کار میکنند پشتیبان ۲۴ ساعته فارسی دارند. ولی به منظور اطمینان حتما این مورد با شرکت صادر کننده بیمه کنترل شود.

 • بیمه نامه شما چه مواردی را و با چه سقف هزینه ای پوشش میدهد؟

معمولا بیمه ها در ایران با پوشش بین ۳۰ تا ۵۰ هزار یورو صادر میگردند. حتما پوشش مناسب را انتخاب کنید و از انتخاب پوشش زیر ۳۰ هزار یورو خودداری نمایید زیرا به دلیل هزینه های بالا خصوصا در کشورهای اروپایی و آسیا شرقی اگر به مشکلی بر بخورید پوشش های زیر ۱۰ هزار یورو بسیار ناکافی بوده و میبایست خسارت سنگینی را خودتان متقبل شوید.

 

پوشش های معمول بیمه نامه سفر

 1. انتقال مسافر به کشور در صورت بروز حادثه
 2. هزینه های پزشکی، درمان و بستری
 3. هزینه های ضروری دندانپزشکی
 4. بازگرداندن پیکر بیمه گزار در صورت فوت
 5. هزینه بازگشت بیمه گزار به کشور در صورت فوت نزدیکان
 6. هزینه های ناشی از مفقوی مدارک
 7. سرقت پول (تا سقف ۸۵۰ یورو)
 8. خسارت ناشی از لغو پرواز یا تاخیر پرواز
 9. خسارت ناشی از گم شدن چمدان ها

 

متاسفانه به دلیل کمبود اطلاع رسانی در مورد لزوم تهیه بیمه مسافرتی در سفرهای داخلی، در عمل بیمه ها فعالیتی در خصوص بیمه نامه مسافرتی ندارند و صرفا فعالیت آنها منحصر به تهیه بیمه نامه برای سفرهای خارجی میباشد. با توجه به خسارات احتمالی سنگین در سفرهای خارجی و الزام بسیاری از سفارت خانه ها برای به همراه داشتن بیمه نامه در زمان درخواست ویزا این بیمه نامه در کشور مورد اقبال مردم قرار گرفته است. پیشنهاد میکنیم حتما موارد ذکر شده در این مطلب را قبل از تهیه بیمه نامه مطالعه نمایید. همچنین امید است با افزایش آگاهی مردم و ایجاد نیاز به صدور بیمه نامه مسافرتی داخلی در آینده شاهد استفاده مردم از بیمه های مسافرتی داخلی نیز برای پوشش دهی خسارات احتمالی باشیم.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا