راهنمای سفر

استفاده از بهترین وسیله نقلیه مناسب برای سفر

مسافرت رفتن اگر بدون برنامه انجام گیرد مسلماً بجای رسیدن به آرامش و خوشی، تبدیل به دردسر و به هم ریختن آرامش خواهد شد. یکی از مهمترین انتخاب ها در مسافرت استفاده از وسیله نقلیه مناسب برای سفر است.

متأسفانه طی چند سال اخیر همانگونه که شاهد هستیم با تولید و فروش بی رویه ی خودرو تردد در روزهای عادی نیز گاهاً به سختی امکان پذیر است. زیرا جاده های ایران و ورودی شهرها بدلیل عدم رسیدگی صحیح پذیرای این حجم خودرو نیست و گاهاً می بینیم حتی یک خانواده متوسط صاحب دو تا سه خودرو است. حال برای آنکه در حین رفت و برگشت دچار دردسر نشوید و در ترافیک های چند کیلومتری گیر نکنید، انتخاب وسیله نقلیه برای سفر میتواند راه حل مناسبی برای شما باشد. زیرا شما می توانید از بین وسایل نقلیه موجود مانند هواپیما، قطار، اتوبوس، سواری در صورت برنامه ریزی صحیح بصورت بهینه استفاده نمایید.

استفاده از بهترین وسیله نقلیه مناسب برای سفر

مقصدتان را دقیقاً مشخص نمایید.

مقصد در سفر

تصمیم بگیرید دقیقا مقصدتان کجاست. سپس مسیرتان را از نقطه شروع تا مقصد بسنجید و محاسبه نمایید. حال حساب کنید که اگر از تهران به سمت گیلان و مقصد مورد نظرتان بخواهید حرکت کنید، بنزین مصرفی خودروی شما چقدر خواهد بود، با این احتساب که ممکن است در مقصد نیز هر روز به شهرها یا روستاههای اطراف سری بزنید.

حساب کنید ببیند به نسبت هزینه سوخت و استهلاک خودرو ، استفاده از دیگر وسایل نقلیه برای تان به صرفه هست یا خیر.

لوازم سفر را به حداقل برسانید

لوازم سفر

چنانچه قصد دارید با قطار یا اتوبوس بعنوان وسیله نقلیه مناسب برای سفر استفاده کنید بهتر است لوازم مسافرت را به حداقل برسانید. از عمده لوازم جاگیر در مسافرت زیرانداز و بالش و پتو است که برای حل این مشکل می توانید با اجاره یک ویلای مبله با قیمت بسیار مناسب و با صرفه ، سبک بار و آسوده با وسایل نقلیه ی جمعی به سفر بروید.

زمان برگشت را مشخص نمایید

بازگشت از سفر

مهم نیست از چه نوع وسیله نقلیه مناسب برای سفر استفاده می کنید، فقط در نظر داشته باشید که حتماً زمان برگشت خود را مشخص نمایید. زیرا در صورت استفاده از خودروی شخصی مسلماً با بی گدار به آب زدن و حرکت در زمان نامناسب ممکن است با ترافیک سنگین مواجه شده و ساعت ها در مسیر بمانید. همچنین اگر از وسایل نقلیه ای مانند هواپیما یا اتوبوس و قطار استفاده می کنید، داشتن بلیط برگشت برگ برنده ای محسوب میشود. زیرا در زمان تعطیلات یا بلیط پیدا نمی شود یا اگر هم پیدا شود باید با قیمت چند برابر آن را بخرید.

خواندن تجربه دیگران از سفرهایشان

تجربیات سفر

اگر برای مسافرت به مکانی می روید که قبلا نرفته اید، حتماً با جستجو در اینترنت در مورد مقصدتان اطلاعات کاملی کسب نموده و از تجارب دیگران بهره ببرید.

افراد زیادی هستند که خاطرات سفرشان را در وبلاگ ها و سایت های شخصی شان می نویسند. حتی می توانید با آنها تماس بگیرید و سوالاتتان را بپرسید. در این سفرنامه ها جواب بسیاری از سوالاتتان را خواهید یافت.

هدف از این کار این است که متوجه شوید اگر مراکز دیدنی و تفریحی به محل سکونت مورد نظر شما نزدیک است یا دور، در مورد انتخاب وسیله نقلیه مناسب برای سفر تصمیم درستی بگیرید.

دردسرهای مسافرت رفتن با خودروی شخصی

ترافیک نوروزی

  • ماندن در ترافیک و شلوغی هنگام رفت و برگشت
  • احتمال خرابی خودرو و ماندن در مسیر
  • عدم آشنایی به مسیرهای بیرون و درون شهری در نتیجه گم کردن مسیر
  • عدم آشنایی به مشکلات جاده ای و خطرات تصادف
  • احتمال دزدیده شدن خودروی مسافر در شهرهای دیگر
  • احتمال بالای متحمل شدن جریمه های سنگین پلیس راه
  • پیدا نکردن جای پارک مناسب در سفرهای درون شهری
  • هزینه های سوخت و استهلاک خودرو
  • خطرات متعدد تصادف ناشی از خستگی راننده ها در مسیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا