راهنمای سفر

پنج نکته که تنها مسافرت کردن به شما می آموزد

 

شاید شما هم سالهاست که رویای تنها مسافرت کردن را در سر می پرورانید. اینکه بلیط مقصد مورد نظر را تهیه کرده، چمدان خود را بسته و والدین خود را متقاعد سازید که اجازه دهند تنها مسافرت کردن را تجربه کنید. اگر همچین رویایی دارید حتماً آنرا عملی کنید، چون این مسافرت می تواند زندگی و شخصیتتان را تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب چند نکته که تنها مسافرت کردن به شما می آموزد را به شما گوشزد می کنیم.

تجربیاتی که می توانید با تنها مسافرت کردن بدست آورید :

۱ – یاد می گیرید از پس مسائل برآیید

زمانی که با خانواده یا دوستانتان سفر می کنید، بخاطر تقسیم وظایف، نمی توانید آنطور که باید و شاید توانایی های خود را محک بزنید. در تنها مسافرت کردن می آموزید که چگونه مسئولیت پذیر باشد و تمام مشکلاتی که در سفر با آنها مواجه می شوید را مرتفع سازید. در این سفر کسی همراهتان نیست که به او تکیه کنید، پس باید فقط و فقط به خود متکی باشید و با قدرت تمام مسائل مربوطه را حل و فصل نمایید.

۲ – یاد می گیرید که خود حقیقیتان را نمایان سازید

چون زمانی که تنها مسافرت کردن را تجربه می کنید، هیچ فرد آشنایی دور و برتان نیست، دیگر نیازی نیست که شخصیت اصلی خود را زیر نقاب پنهان کنید. می توانید حداقل در این چند روز مسافرت، آنطور که دوست دارید زندگی کنید. در این سفر کسی درباره شما قضاوت نمی کند و به رفتار شما خرده نمی گیرد. از این تغییر رفتار برای شناسایی بیشتر و بهتر خود استفاده کنید و سعی کنید به دنیا خود واقعیتان را نشان دهید.

 

۳ – یاد می گیرید که برای هر کاری برنامه ریزی دقیقی داشته باشید

در تنها مسافرت کردن اگر بی برنامه باشید ممکن است مشکلات زیادی برایتان بوجود آید. پس باید برای هر ساعت از زمان مسافرت برنامه ریزی کنید. اگر می خواهید این سفر برایتان بسیار لذت بخش باشید سعی کنید پیش از سفر تمام مسائلی که قرار است با آن مواجه شوید را در نظر گرفته و برای آن به دنبال چاره باشید. البته یک برنامه ریزی دقیق، سفری هموار و بدون مشکل را برای شما تضمین نمی کند. گاهی در طول سفر مسائلی غافلگیر کننده پیش می آید، ولی هر چه بیشتر در مقابل مشکلات آمادگی داشته باشید می توانید از این مسافرت لذت بیشتری ببرید.

۴ – یاد می گیرید اعتماد به نفستان را افزایش دهید

وقتی به تنهایی سفر می کنید، سطح اعتماد بنفستان افزایش یافته و انسان کاملتری خواهید شد. با این کار به خود ثابت می کنید که می توانید در چالش های جدیدی شرکت کرده و با مشکلات مقابله کنید. بله، این کار سخت باشد و ممکن است در این راه دچار اشتباهاتی شوید. ولی بهتر است دچار اشتباه شوید و تجربه کسب کنید تا اینکه یک زندگی ساده و بی هیجان را برای خود رقم بزنید.

در این سفر یاد می گیرید با خود مهربان باشید و خود را ببخشید. هر چه باشد در این مسافرت تنها مونستان خودتان هستید، پس یاد می گیرید چگونه اعتماد به نفستان را افزایش داده و از آن محافظت کنید، چون خواهید فهمید که اعتماد به نفس، یکی از ارزشمند ترین دارایی های هر انسان است.

 

۵ – یاد می گیرید که با ترس هایتان روبرو شوید

در تنها مسافرت کردن ممکن است با انواع ترس هایتان نظیر ترس از ارتفاع، ترس از حشرات، ترس از تنها بودن و… روبرو شوید.

این سفر فرصت خوبی است که با ترس هایتان مواجه شوید و سعی کنید که بر آنها غلبه کنید. به یاد داشته باشید فقط شما نیستید که از چیزهایی وحشت دارید، خیلی از افراد نیز همینطور هستند، پس سعی کنید از این تنهایی استفاده کرده و با غلبه بر ترس هایتان، مسیر زندگی خود را تغییر دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا