اخبار رومیتا

نحوه فعالسازی رمز دوم پویا در بانک های مختلف

همینطور که میدانید برای انجام تراکنشهای اینترنتی نیاز داشتید که رمز دوم کارت خود را بدانید. این رمز را یکبار از طریق دستگاه atm بانک خود ایجاد کرده و می توانستید از آن استفاده کنید. در اینصورت اگر این رمز لو میرفت افراد سودجو به راحتی می توانستند حساب شما را خالی کنند. به همین دلیل طرح دریافت رمز دوم یکبار مصرف یا همان رمز پویا تصویب شده و قرار است که از ابتدای دی ماه ۱۳۹۸ عملیاتی شود. در نتیجه یکی از دغدغه های جدید این روزهایمان دریافت رمز دوم یکبار مصرف است. اگر زودتر با نحوه ی دریافت این رمز آشنا نشویم و اقدامات لازم را نکنیم باید قید خرید ها و تراکنش های اینترنتی را بزنیم.

 جدا از خوبی ها و بدی های رمز دوم یکبار مصرف هدف ما در این مقاله این است که نحوه ی دریافت رمز دوم از بانک های بزرگ کشور را توضیح دهیم تا هرکس بتواند به سادگی اطلاعات لازم درباره ی بانکی که مشتری آن است را کسب کند.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف از بانک ملی

مشتریان بانک ملی کافیه که وارد سایت این بانک با آدرس bmi.ir  بشوند و روی لینکی با آیکون ۶۰ و عنوان “سامانه رمز یکبار مصرف (۶۰)” کلیک کنند و متناسب با نوع گوشیشان (اندروید یا آیفون) اپلیکیشن ۶۰ رو دانلود و نصب کنند.

بعد از نصب این برنامه باید برای فعالسازی آن شماره تلفن همراهتان را وارد کرده و دکمه ی ثبت نام را بزنید. کد فعالسازی برایتان پیامک خواهد شد. این کد را در برنامه وارد کرده و دکمه ی تایید را بزنید. در مرحله ی بعد باید برای ورود به این برنامه رمز عددی و یا الگو تعیین نمایید.

بعد از نصب و فعالسازی برنامه ۶۰ باید حسابتان را به برنامه متصل کنید برای این کار به نزدیکترین خود پرداز بانک ملی مراجعه کنید.به شیوه معمول کارت خود را وارد کرده و رمز اولتان را وارد کنید.بعد از منو عملیات رمز را انتخاب کنید و فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف را انتخاب کنید.در مرحله ی بعد خود پرداز از شما میخواهد که شماره تلفن همراهتان را وارد کنید.بعد از وارد کردن شماره و تایید دستگاه به شما یک رسید می دهد.حتما آن را بردارید.در این مرحله یک پیامک برایتان ارسال شده که شامل توکن رمز دوم است و رسیدی که دریافت کردید شامل کد فعالسازی است.

در مرحله بعدی باز به سراغ اپلیکیشن بروید و از منوی آن گزینه اتصال حساب رو انتخاب کنید.صفحه ای که برایتان باز میشود شامل دو بخش است.توکنی که برایتان پیامک شده و شامل ۱۱۴ کاراکتر است را در بخش پایین و بلافاصله کد فعالسازی ای که در رسیدتان است را در بخش بالا وارد کنید و دکمه ی سبز رنگ را فشار دهید.بعد از این تنها کافیست شماره کارت مورد نظرتان را در برنامه ذخیره کنید.

حالا دیگر می توانید برای هر تراکنش که نیاز به رمز دوم دارد از این اپلیکیشن رمز دوم یکبار مصرف دریافت نمایید.

لازم به ذکر است با طی کردن همه این مراحل بانک ملی امکان دریافت رمز اول یکبار مصرف را نیز از طریق همین اپلیکیشن به شما خواهد داد.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف از بانک مسکن

برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک مسکن مشتریان این بانک بهتر است که ابتدا به نزدیکترین خود پرداز این بانک مراجعه نمایند.

مطابق معمول کارت خود را در دستگاه قرار داده و رمز خود را وارد نمایید از منوی نمایش داده شده گزینه تغییر رمز را انتخاب کنید در منوی بعدی گزینه تغییر رمز پویا را انتخاب نمایید در منوی بعدی گزینه تخصیص رمز دوم پویا نسخه اپلیکیشن را انتخاب نمایید.در این مرحله باید شماره تلفن همراهتان را وارد نمایید و تایید را فشار دهید.دستگاه به شما یک رسید شامل شماره سریال توکن می دهد حتما آن را بردارید و همچنین برایتان یه پیامک می آید که شامل لینک دانلود اپلیکیشن “رمز نما” و کد فعالسازی میباشد.

کار شما با خود پرداز تمام شده است.حال میتوانید از طریق این لینک اپلیکیشن “رمز نما” را متناسب با نوع گوشیتان (اندروید یا آیفون) دانلود و نصب نمایید و برای آن رمز تعیین کنید.شماره مسکن کارت خود را در برنامه وارد نمایید.شماره سریال توکن که در رسید دریافتی اتان از خود پرداز بوده را وارد نمایید و در مرحله ی بعد کد فعالسازی ای که برایتان پیامک شده را وارد کنید.

عملیات شما با موفقیت انجام شد از این پس می توانید هرجا که نیاز به وارد کردن رمز دوم مسکن کارت خود داشتید از اپلیکیشن رمز نما رمز دوم یکبار مصرف دریافت نمایید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ملت

مشتریان بانک ملت باید برای دریافت رمز پویا باید ابتدا به سایت این بانک به آدرس www.bankmellat.ir مراجعه کنند و از منوی بالای صفحه گزینه ی بانکداری الکترونیک را انتخاب نمایند.

از منوی باز شده گزینه رمز نگار ملت را انتخاب کنید.

بعد از طریق گزینه های مشخص شده در تصویر زیر میتوانید اپلیکیشن مناسب سیستم عامل گوشیتان را دانلود و نصب کنید.

بعد از دریافت اپلیکیشن به نزدیکی ترین دستگاه خود پرداز بانک ملت مراجعه کرده و مطابق معمول کارت خود را در دستگاه قرار داده و رمز خود را وارد نمایید از منوی نمایش داده شده گزینه ی تغییر رمز را انتخاب کنید و از منوی بعدی گزینه ی فعالسازی رمز پویا را انتخاب نمایید.بعد از آن دستگاه در رابطه با صحت شماره تلفنی که میخواهد رمز را برایش فعال کند از شما تایید میخواهد.در صورت مورد تایید بودن گزینه بلی را فشار دهید.(شماره همراهتان را نشانتان میدهد و میخواهد که صحت آن را تایید کنید (مطابق تصویر زیر))

بعد از آن پیامکی حاوی کد تایید فعالسازی رمز پویا برایتان ارسال میگردد.این کد تایید برای فعالسازی اپلیکیشن رمز نگار بانک ملت لازم می باشد.

حالا به سراغ اپلیکیشنی که نصب کردیم میرویم تا فعالش کنیم.در اپلیکیشن شماره تلفن همراه و کد فعالسازی پیامک شده را وارد می کنیم و دکمه ی فعالسازی را فشار میدهیم.فراموش نکنید که این کد تنها ۲۴ ساعت اعتبار دارد و اگر ۲۴ ساعت بگذرد باید مجدد به دستگاه خود پرداز مراجعه کرده و کد را دریافت نمایید.

بعد از فعالسازی پیامی به شما نمایش داده می شود که رمز دوم پویا تنها در تراکنش های مالی معتبر است آن را تایید کنید تا وارد مرحله ی بعدی شوید.در این مرحله باید اطلاعات کارت بانک ملت خود را وارد نمایید و کارتتان را در اپلیکیشن ثبت کنید.

عملیات با موفقیت انجام شد اکنون تنها کافیست که به منوی تنظیمات برنامه بروید ومطابق تصویر زیر تنظیمات رمز اول و دوم را روی رمز پویا قرار دهید.پس از این می توانید با انتخاب گزینه رمز دوم یکبار مصرف و با تعیین مدت زمان اعتبار و سقف مجاز برداشت رمز دوم پویا دریافت کنید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک پاسارگاد

برای فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد باید همراه بانک پاسارگاد را فعالسازی کرده باشید.برای دریافت رمز و فعالسازی همراه بانک باید به شعب بانک پاسارگاد و یا بانکداری مجازی این بانک مراجعه نمایید.

پس از دریافت رمز عبور از شعبه نرم افزار همراه بانک را از آدرس bpi.ir/mobilebank دانلود کرده و نصب نمایید.پس از نصب با نام کاربری و رمز عبوری که از بانک دریافت کرده اید وارد شوید.

بعد از وارد شدن به اپلیکیشن همراه بانک بانک پاسارگاد از دو طریق میتوانید برای دریافت رمز پویا اقدام نمایید.

اول این که از قسمت کارت گزینه رمز پویا را مطابق شکل زیر انتخاب نمایید و آیکون سبز رنگ را جهت فعالسازی رمز پویا انتخاب کنید و گزینه دریافت رمز پویا را بزنید.

راه دوم اینست که از منوی سایر گزینه عملیات کارت را انتخاب کنید و ابتدا با انتخاب گزینه فعالسازی رمز یکبار مصرف کارت آن را فعال کرده و سپس با انتخاب گزینه دریافت رمز یکبار مصرف کارت آن را دریافت نمایید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف از بانک اقتصاد نوین

برای فعالسازی رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین ابتدا باید از ثبت شده بودن شماره تلفن همراه صحیحتان در بانک اطمینان حاصل بفرمایید.

در گام بعدی برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین می توانید اپلیکیشن ارس را از لینک های زیر متناسب با نوع گوشیتان (اندروید یا آیفون) دریافت و نصب کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن اندروید از گوگل پلی

لینک دریافت اپلیکیشن اندروید از کافه بازار

لینک دریافت اپلیکیشن آیفون از اپ استور

بعد از آن میتوانید از دو روش حضوری و غیر حضوری برای فعالسازی دریافت رمز پویا اقدام بفرمایید.

در روش حضوری می بایست به شعب بانک مراجعه کرده و فرم درخواست فعالسازی کارتهای مورد نظرتان را برای دریافت رمز یکبار مصرف تکمیل نمایید. بعد از آن شعبه بارکد و کد فعالسازی برنامه را در اختیارتان قرار می دهد.

برای استفاده از روش غیر حضوری لازم است که سامانه ارسال پیامک تراکنش های مالی بانک اقتصاد نوین برای شما فعال باشد.

در این صورت می توانید وارد اینترنت بانک اقتصاد نوین شوید (در صورتی که اینترنت بانک خود را فعال نکرده اید می توانید از طریق گزینه ی ثبت نام این کار را انجام دهید.)

سپس می توانید از طریق منوی کارت و سپس منوی فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت ، کارتهای مورد نظرتان را برای دریافت رمز یکبار مصرف فعال کنید.

بعد از فعالسازی و دریافت کد می توانید از طریق اپلیکیشن ارس برای هر دفعه تراکنش رمز یکبار مصرف با مدت اعتبار مشخص دریافت نمایید.

اگر گوشی هوشمند ندارید و یا به هر دلیلی نمی توانید اپلیکیشن ارس را بر روی گوشیتان نصب کنید نیاز نیست نگران باشید در اینصورت در می توانید از راهکار پیامکی هریم استفاده نمایید. بدین صورت که در هنگام انجام تراکنش هایی که نیاز به رمز دوم دارد کافیست گزینه دریافت رمز پویا را انتخاب کنید تا یک رمز موقت برایتان پیامک شود. فقط لازم است از صحت شماره همراهتان در سامانه بانک مطمئن شوید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک آینده

برای دریافت رمز یکبار مصرف بانک آینده لازم است که برنامه رمز یکبار مصرف ریما را دریافت و بر روی تلفن همراه هوشمندتان نصب نمایید.

بعد از نصب برنامه باید شماره تلفن همراهی را که در بانک آینده برای حساب مورد نظرتان ثبت شده در برنامه وارد نمایید و تا برایتان کد فعالسازی ارسال شود.بعد از آن میتوانید برای برنامه ریما رمز عبور و الگو تعریف کنید.

مرحله ی بعدی مراجعه به نزدیکترین خود پرداز بانک آینده است برای فعالسازی دریافت رمز یکبار مصرف است.با مراجعه به خود پرداز مانند سابق کارت خود را در دستگاه قرار داده و رمز را وارد بفرمایید سپس از منو عملیات رمز و سپس فعالسازی رمز یکبار مصرف را انتخاب کنید و سپس باید شماره تلفن همراهتان را (همان شماره ای که در اپلیکیشن وارد کرده اید) را وارد کنید و از دستگاه رسیدی بگیرید که شامل بخش اول کد فعالسازی می باشد.بخش دوم از طریق پیامک به تلفن همراهتان ارسال می گردد.

با وارد کردن این کد که مجموعا ۱۲۸ رقم است در اپلیکیشن دریافت رمز یکبار مصرف از طریق اپ برای شما فعال می گردد.

اگر تلفن هوشمند ندارید و یا نمی توانید اپلیکیشن را نصب کنید نگران نباشید تنها کافیست با مراجعه به خود پرداز و انتخاب منوی عملیات رمز / فعالسازی رمز یکبار مصرف گزینه فعالسازی از طریق پیامک را انتخاب کنید.در این صورت اگر شماره همراهی که وارد می کنید با شماره همراه ثبت شده در بانک یکسان باشد دستگاه رسیدی به شما می دهد که حاوی کد فعالسازی ۸ رقمی است.با ارسال این کد به شماره  ۳۰۰۰۹۴۰ و در یافت پیغام موفقیت فعالسازی انجام شده و  با انجام هر تراکنش برای شما رمز یکبار مصرف پیامک می گردد.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف از بانک تجارت

اگر مشتری بانک تجارت هستید برای فعالسازی دریافت رمز یکبار مصرف یا همان رمز پویا می توانید به نزدیکترین خودپرداز بانک تجارت مراجعه کنید کارت را به شیوه معمول در دستگاه قرار داده و رمز خود را وارد نمایید. از منو گزینه ی سایر خدمات را انتخاب کنید.

و از منوی بعدی گزینه فعالسازی رمز پویا را انتخاب کنید و رسید دستگاه حاوی شماره همراه و شماره سریال را دریافت کنید. در همین زمان یک پیامک حاوی کد فعالسازی رمز پویای شما به شماره همراهتان ارسال خواهد شد.

در مرحله ی بعد باید اپلیکیشن همراز را از لینک زیر دریافت و بر روی گوشی همراهتان نصب کنید. برای ورود به برنامه یک رمز عبور و یا اثر انگشت ایجاد کنید و سپس منوی افزودن کارت را انتخاب کنید و شماره کارت بانک تجارت خود را به همراه شماره سریال موجود در رسید بانک و کد فعالسازی موجود در پیامک وارد کرده و تایید را انتخاب نمایید.

دریافت اپلیکیشن همراز

عملیات با موفقیت انجام شده و شما از این پس می توانید از اپلیکیشن همراز برای کارت تجارت خود رمز دوم پویا دریافت نمایید.

اگر تلفن هوشمند ندارید و یا به هر دلیلی تمایل به نصب اپلیکیشن ندارید نگران نباشید حتی لازم نیست به خود پرداز مراجعه کنید در تلفن همراه خود شماره *۷۸۸*۸۸# شماره گیری نمایید و مطابق تصاویر زیر برای فعالسازی رمز عبور اقدام نمایید. از این پس با شماره گیری همان شماره می توانید رمز دوم یکبار مصرف دریافت نمایید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک رفاه کارگران

برای فعالسازی رمز دوم پویا بنک رفاه کارگران ابتدا نیاز است که اپلیکیشن این بانک را از لینک زیر دریافت و نصب نمایید.

دریافت اپلیکشن بانک رفاه کارگران

این برنامه برای فعالسازی نیاز به شماره سریال و کد فعالسازی دارد. برای دریافت این اطلاعات باید به شعب بانک رفاه مراجعه نمایید و پس از دریافت آنها در برنامه حالت manual را انتخاب کنید.

در کادر اول شماره سریال (دریافت شده از شعبه) و در کادر بعدی کد فعالسازی (دریافت شده از شعبه) را وارد نمایید.و گزینه ok را انتخاب کنید.

عملیات با موفقیت انجام شد. از این پس می توانید با وارد کردن رمزعبوری که در ابتدا برای ورود به برنامه انتخاب کرده اید به برنامه وارد شوید و رمز پویا دریافت کنید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک ایران زمین

اگر مشتری بانک ایران زمین هستید برای فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف این بانک باید به شعب مراجعه کرده و درخواست فعالسازی رمز پویای خود را ثبت کنید و از کاربر شعبه QRCode برای فعالسازی اپلیکیشن رمزساز دریافت نمایید.

در مرحله ی بعدی باید اپلیکیشن رمزساز بانک ایران زمین را از سایت izbank.ir دریافت و نصب نمایید و با QRCode دریافتی از شعبه آن را فعال کنید.

سپس رمز عبور انتخابی برای ورود به برنامه تعیین کنید و از این پس می توانید از طریق برنامه رمزساز بانک ایران زمین رمز دوم پویا برای کارت بانک ایران زمین خود دریافت نمایید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک پارسیان

مشتریان بانک پارسیان هم برای فعالسازی رمز پویای خود باید به نزدیکترین خودپرداز بانک پارسیان مراجعه کنند. و از منوی دستگاه گزینه عملیات رمز را انتخاب کنید. در منوی بعدی “ثبت رمز یکبار مصرف” را انتخاب کنید.در منوی بعدی باید یک رمز ۸ رقمی انتخاب کنید. رمزی انتخاب کنید که از خاطرتان نرود این رمز را باید برای هر بار دریافت رمز یکبار مصرف به خاطر داشته باشید. با انتخاب گزینه ی تایید پیامکی حاوی کد فعالسازی برای شما ارسال می گردد.

بعد از آن کارتان ساده است، ۲۴ ساعت فرصت دارید(قبل از باطل شدن کد فعالسازی) که اپلیکیشن بانک پارسیان را از سایت این بانک دریافت و نصب کرده و با کد دریافتی از طریق پیامک آن را فعال کنید (مطابق تصاویر زیر) و از این پس برای انجام تراکنش هایی که نیاز به رمز دوم دارند از طریق این برنامه برای کارت بانک پارسیان خود رمز دوم یکبار مصرف دریافت نمایید.

در هنگام ورود به برنامه کد فعالسازی اپلیکیشن برایتان پیامک می شود که باید در کادر فوق وارد نمایید
از منوی پارسیان من کارت ها را انتخاب کنید و با زدن علامت + سبز رنگ کارت خود را ثبت نمایید
در این مرحله کافیست شماره کارتتان به همراه کد فعالسازی دریافتی از خود پرداز را وارد کرده و تایید را انتخاب کنید

اگر تمایل به استفاده از اپلیکیشن ندارید نگران نباشید همین مراحل از طریق پیامک نیز قابل انجام است. به این صورت که بعد از فعالسازی رمز پویا به روش گفته شده در درگاه پرداخت الکترونیکی گزینه دریافت رمز پویا را انتخاب می کنید و رمز یکبار مصرف برایتان پیامک خواهد شد.(به زودی گزینه درخواست رمز یکبار مصرف به کلیه درگاههای پرداخت الکترونیکی اضافه خواهد شد)

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک سپه

برای دریافت رمز پویای بانک سپه از دو طریق می توانید اقدام کنید.

اولین و ساده ترین روش دریافت رمز پویا بانک سپه از طریق پیامک است. برای فعالسازی این روش نیازی به مراجعه حضوری به بانک نیست و تنها باید ” شماره کامل کارت*کد ملی*۱ ” را به سر شماره ۶۷۱۵۰۱۴ پیامک کنید.

بعد از فعال شدن رمز پویای کارت وارد شده می توانید برای انجام هر تراکنش با ارسال ” چهار رقم آخر کارت بانکی*کد ملی*۲ ” به سر شماره ۶۷۱۵۰۱۴ رمز یکبار مصرف دریافت نمایید.

روش دوم استفاده از اپلیکیشن رمز ساز بانک سپه است. این اپلیکیشن را متناسب با تلفن همراهتان از سایت بانک سپه دریافت و نسب نمایید. برای فعالسازی دریافت رمز یکبار مصرف به این روش لازم است که به نزدیکترین شعبه بانک سپه مراجعه کرده و شماره سریال برنامه رمز ساز و کد فعالسازی دریافت نمایید. سپس این موارد را در اپلیکیشن وارد کنید تا فعالسازی انجام شود.

از این پس می توانید از طریق این برنامه رمز پویایی که تنها ۶۰ ثانیه معتبر است دریافت نمایید.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک صادرات

مشتریان بانک صادرات برای دریافت رمز پویا می توانند از طریق اپلیکیشن ریما اقدام کنند. اما قبل از آن باید به نزدیکترین خود پرداز بانک صادرات مراجعه کرده و دریافت رمز پویای خود را فعال کنند. درفرآیند فعالسازی دستگاه خودپردازیک رسید شامل رمز به شما میدهد و یک پیامک برایتان ارسال می شود که شامل رمز دیگریست. با وارد کردن آنها در برنامه ریما فعالسازی برای کارت بانک صادرات شما انجام خواهد شد و از این پس قادر خواهید بود که با استفاده از این برنامه رمز یکبار مصرف دریافت کنید.

اگر تمایلی به نصب برنامه ندارید نگران نباشید بانک صادرات سامانه همبانک #۷۱۹* را بدین منظور در نظر گرفته است. با شماره گیری آن در گوشی همراهتان و طی کردن مراحل قادر به دریافت رمز یکبار مصرف خواهید بود.

دریافت رمز دوم یکبار مصرف بانک کشاورزی

برای فعالسازی رمز پویا کارت بانک کشاورزیتان لازم است که به نزدیکترین خود پرداز این بانک مراجعه کرده و برای فعالسازی اقدام بفرمایید. در این صورت خودپرداز بانک کشاورزی یک رسید حاوی بخشی از رمز مورد نیاز برای فعالسازی دریافت رمز پویا از طریق اپلیکیشن ریما را در اختیار شما قرار می دهد و همان لحظه بخش دیگر رمز برایتان پیامک می گردد.

قدم بعدی دریافت و نصب اپلیکیشن ریما است. برای فعالسازی رمز پویای کارتتان باید رمز های دریافتی را در آن وارد کنید. از این پس می توانید با استفاده از این برنامه رمز یکبار مصرف با اعتبار ۶۰ ثانیه دریافت بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا