راهنمای سفر

چگونه یک سفر تفریحی بدون استرس داشته باشیم

فلسفه سفر رفتن همیشه بخاطر کسب آرامش و دور شدن از استرس های ناشی از کار و گرفتاری ها بوده. اما گاهی آنگونه که باید اوضاع پیش نمیرود و بجای آنکه در مسافرت آرامش کسب شود و از استرس دور شوید، بیشتر گرفتار آن می شوید. چرا که اگر برنامه ریزی مناسب برای سفر تدارک نبینید و قبل از حرکت با خود شرط و شروطی را نگذارید، بدون شک بجای لذت در سفر، عذاب نصیب شما خواهد شد. البته این مطلب ما ارتباطی به مسافرت های کاری و موارد مشابه ندارد. بلکه ما صحبت از یک سفر تفریحی می کنیم.

فرض کنید مدیر یک شرکت هستید یا وظیفه انجام امور بخش مهمی از یک شرکت با شماست. چند روزی را مرخصی گرفته اید که به خود استراحت بدهید و به یک سفر تفریحی بروید، پس از جمع آوری ملزومات لازم به سوی مقصد حرکت میکنید. همه چیز خیلی خوب پیش می رود تا اینکه در بین راه موبایل تان زنگ می خورد و تماسی از طرف شرکت شما را کاملاً بهم می ریزد. و سفر تفریحی تبدیل به یک عذاب تفریحی میشود !!

آیا بهتر نبود قبل از گرفتن مرخصی و تدارک مسافرت، این مسأله را مطرح میکردید که اگر آسمان به زمین بیاید شما جواب تلفنهای شرکت را نخواهید داد !؟

پس بهتر است قبل از تدارک دیدن یک سفر تفریحی واقعاً به قسمت تفریح آن خوب فکر کنید. شما قرار است چند روز را به شادی بگذرانید نه اینکه گرفتاریها را نیز با خودتان به این سفر تفریحی ببرید!! و از آن بدتر، انتقال همان استرس ها و گرفتاری ها به اعضای خانواده که در این سفر به اصطلاح تفریحی در کنار شما هستند.

اجازه بدهید چند نکته را بصورت لیست بشما یادآور شویم که قبل از رفتن به یک سفر تفریحی انجام دادن آنها کمک بسیار زیادی در داشتن یک سفر خوش خواهد کرد.  قبل از گرفتن مرخصی تا جاییکه میتوانید کارهای نیمه کاره را سامان دهید.

امور حساس را به شخصی که اطمینان دارید کارش را درست انجام می دهد بسپرید. با خودتان کنار بیایید و تکرار کنید که “من در طی مسافرت نگران امور شرکت نخواهم بود”. حتی الامکان به هیچگونه تماسی که مرتبط به شغل و کار شماست در طول سفر تفریحی پاسخ ندهید. با همسرتان صحبت کنید و به یکدیگر قول بدهید که در طی مسافرت حرفی از کمبودها نزنید. اگر فرزندتان همراهتان است، به خودتان قول بدهید که از شیطنت هایش در طول مسیر شکایتی نمی کنید.

چک لیستی از کارها و ملزومات لازم تهیه کنید و تمام موارد را یک روز قبل از حرکت انجام دهید. اگر ذره ای به اتومبیل خود شک دارید حتماً چند روز قبل از مسافرت آنرا کاملا سرویس و آب بندی کنید. شب قبل از حرکت حتماً خوب استراحت نمایید و طول مسیر نیز اطمینان حاصل کنید که کمبود خواب ندارید. اگر در طول سفر قصد اجاره مکان یا هتلی را دارید حتماً از طریق اینترنت چند مکان را چک و رزرو نمایید.

پیش بینی وضعیت هوای مقصد را تا چند روز آینده بررسی کنید تا احیانا مجبور نشوید مدت اقامت تان را در اتاق سپری کنید.

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا