مکان های دیدنی

معرفی بهترین گردشگاه های استان مازندران

زمانی که حرف از سفر به شمال پیش می آید معمولاً اولین جیزی که در ذهن تداعی می گردد نام جاده چالوس و استان مازندران است. اگر قصد سفر به مازندران دارید بهتر است پیش از عزیمت به سفر با بهترین گردشگاه های استان مازندران آشنا شوید، به همین علت ما در این مطلب سعی داریم ۱۰ مورد از زیباترین گردشگاه های استان مازندران را به شما معرفی نماییم.

زیباترین گردشگاه های استان مازندران

۱ – تله کابین رامسر

تله کابین رامسر

تله کابین رامسر از بهترین گردشگاه های مازندران است که در فصول بهار و تابستان خیل عظیم مسافران را به خود جذب می کند. با سوار شدن این تله کابین می توانید نظاره گر ساحل زیبای دریای خزر و قله های سرسبز و زیبای کوه باشید و از این منظره رویایی لذت ببرید.

۲ – کوه دماوند

کوه دماوند

کوه دماوند مرتفع ترین کوه ایران و خاور میانه است که در بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شده است. کوه دماوند بخشی از رشته کوه البرز است. این کوه نخستین میراث طبیعی ایران است که به فهرست آثار ملی پیوسته است.

۳ – چشمه باداب سورت

چشمه باداب سورت

چشمه باداب سورت یک چشمه پلکانی و زیباست که در بخش چهار دانگه شهر ساری واقع شده است. این چشمه دومین میراث طبیعی ایران در فهرست آثار ملی است. از شگفتی های این چشمه پلکانی این است که آب های هر قسمت از نظر رنگ، طعم و بو کاملاً با چشمه دیگر متفاوت است.

۴ – کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر رامسر

کاخ مرمر رامسر که به کاخ سلطنتی رامسر نیز شهرت دارد یکی از زیباترین گردشگاه های استان مازندران است که در دوره پهلوی بنا نهاده شده است. نمای کاخ با سنگ مرمر سفید رگه دار تزئین شده است. در حال حاضر این کاخ کاربری موزه داشته و روزانه افراد زیادی از این کاخ زیبا بازدید می کنند.

۵ – دریاچه ولشت

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت در جنوب غربی چالوس واقع شده و یک دریاچه کوهستانی می باشد. این دریاچه که از معدود دریاچه های آب شیرین کشورمان است در فهرست میراث طبیعی ملی قرار دارد. به دلیل نزدیکی این دریاچه با شهرهای توریستی چون چالوس و کلاردشت، گردشگرهای زیادی به بازدید از این دریاچه می پردازند.

۶ – جنگل عباس آباد

جنگل عباس آباد

جنگل عباس آباد در نزدیکی بهشهر قرار دارد، در میان این جنگل های زیبای چشم انداز بی نظیری در انتظار مسافرین است که شامل دریاچه، پارک جنگلی، پل چوبی، جاده جنگلی و… است.

۷ – آبشار سنگ نو

آبشار سنگ نو

آبشار سنگ نو در شرق استان مازندران و در ۳ کیلومتری شهرستان بهشهر قرار دارد. دور تا دور این آبشار پر است از کوه و جنگل های بکر که منظره چشم نواز و زیبایی را پدید آورده است.

۸ – شبه جزیره میانکاله

شبه جزیره میانکاله

این شبه جزیره زیبا در جنوب دریای خزر و شمال شهر بهشهر واقع شده است. منطقه میانکاله از سال ۱۳۴۸ بعنوان یک منطقه محافظت شده ثبت گردیده و اکنون بعنوان یک تالاب بین المللی محل زندگی انواع پرندگان کمیاب مهاجر است.

۹ – چشمه گت غارزم

چشمه گت غارزم

یکی دیگر از گردشگاه های استان مازندران چشمه زیبای گت غارزم است چشمه گت غارزم نیز در نزدیکی شهر بهشهر قرار دارد و می توان گفت بهشهر با اینهمه طبیعت زیبا بهشت مازندران تلقی می شود. آب گوارای این چشمه و چشم انداز بی نظیرش موجب سفر گردشگران به این منطقه است.

۱۰ – پل ورسک

پل ورسک

پل ورسک که در ارتفاعات ورسک از روستای سوادکوه واقع شده یکی از بزرگترین پل های راه آهن ایران است. این پل در ارتفاع ۱۱۰ متری دره قرار دارد و در سال ۱۳۱۵ احداث گردیده است. پل ورسک از جمله آثار ملی ثبت شده کشورمان است و با لوازم و ادواتی بسیار ابتدایی ساخته شده و به نوعی شاهکار مهندسی به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا