راهنمای سفر

۱۲ نکته که سفر با کودکان را برای شما لذت بخش میکند

برای مسافران، در مسافرت همراه بودن با اطفال و کودکان در لیست بدترین پروازها قرار می گیرد و پدر و مادرها زمانیکه تصمیم به مسافرت با خانواده می گیرند چیزی به غیر از دلواپسی برای آنان نمی باشد. بهر حال شرکت بیمه اسکوفیلدز برای سهولت در پرواز و خالی بودن از هرگونه فشار روانی راه حل های ساده و هوشمندانه ای را برای همه پیشنهاد داده است.

 

صندلی مناسب انتخاب کنید

در حد امکان با پرواز هایی سفر کنید که به شما امکان رزرو صندلی را فراهم کنند. از سایتی همچون SEATGURA برای پیدا کردن بهترین صندلی پرواز بسته به اینکه آیا شما میخواهید در زمان فرود جزو اولین افراد باشید که پیاده می شوید یا نزدیک سرویس بهداشتی باشید و یا اینکه نیاز دارید جلوی پایتان باز باشد استفاده کنید.

اگر بودجه شما این امکان رو برای شما فراهم میکند که صندلی اضافی برای نوزاد یا کودک نوپایتان خریداری فرمایید دریغ نکنید چراکه از داشتن آن شکرگذار خواهی بود.

بجای اینکه دو صندلی کنار هم را رزرو بکنید، صندلی کنار راهرو و پنجره را رزرو بکنید زیرا درصورتیکه پرواز شلوغ نباشد امکان اینکه صندلیه میانی نیز خالی باقی بماند و از آن شما شود نیز هست. اگر کسی هم در صندلی میانی نشست به او پشنهاد صندلی کنار پنجره و یا راهرو را دهید چراکه از اینکه بین دوصندلی گرفتار نباشد بسیار خوشحال می شود.

در اختیار گذاشتن صندلی کنار پنجره به کودکان نه تنها بهترین راه نگه داشتن آنهاست بلکه با نگاه کردن به بیرون حواسشان نیز پرت می شود.

اگر میخواهید که از پرداخت برای صندلی اضافه صرف نظر بفرمایید در اولین فرصت بصورت آنلاین صندلی های دلخواه خود را رزرو بفرمایید.

بسته بندی صحیح

برای موقعیت هایی همچون تصادف، بیماری و ریختن غذا در پرواز از پیش برنامه ریزی بکنید. دستمال مرطوب کودک، کیسه پلاستیکی، دارو، لباس اضافه از ملزوماتی هستند که درکیف دستیه شما در پرواز و یا درصورتیکه بار شما گم شود کمک شایانی به شما می کنند.

برداشتن یک متکای تخت برای کودکان که سرشان را روی آن قرار دهند و به پنجره تکیه دهند تا استراحت بکنند خالی از لطف نیست .

درصورتیکه ماشین کرایه کردید(در مقصد) صندلی کودک خودرا نیز بردارید اما با دفتر هواپیمایی خود مبنی بر قوانین برای بردن صندلی به داخل پرواز مطلع گردید نا مشکلی برای شما پیش نیاید البته اکثر پروازها اجازه ورود صندلی کودک را می دهند.

فراموش نکنید که بار خود را در منزل وزن کنید تا در فرودگاه مجبور به پرداخت اضافه بار نباشید.

بار سفر خود را امن کنید

از نوشتن اسم و آدرس خود بر روی برچسب های چمدان ها اجتناب کنید چراکه با رجوع به برچسب هرکس از خالی بودن منزل شما مطلع می گردد. از راه های جایگذین میشود به قرار دادن ردیاب داخل چمدان که به راحتی توسط گوشی شما قابل ردیابی است و یا قرار دادن اطلاعات به صورت ضبط شده در  قسمت داخلیه چمدان اشاره کرد. همچنین با گرفتن یک عکس از چمدان های خود میتوانید در مواقعی گمشدن آنها، جهت شناسایی شکل چمدان از آن استفاده کنید.

استفاده از برچسب و یا ربان برای متمایز کردن چمدان ها ار بقیه بر روی ریل تحویل چمدان ها در فرودگاه نیز فکر خوبی است.

نرم افزار خط هواپیمایی را دانلود کنید.

نرم افزار خط هوایی خود را دانلود بفرمایید تا نسخه دیجیتالی از کارت پرواز خود و اطلاعات به روز پرواز داشته باشید.

جای پارک خود را به خاطر داشته باشید

طبقه ۳ یا ۵ بود؟ عکسی از مکان پارک ماشین خود در فرودگاه داشته باشید که هنگام برگشت برای پیدا کردن آن به زحمت نیوفتید.

انتخاب درست برای صف کارت پرواز

چرا همیشه اینطور به نظر می آید که صف های دیگر دریافت کارت پرواز سریعتر از صف شما هستند؟ همیشه صف کنار کانتر کلاس تجاری((Business Class را انتخاب کنید، بدلیل اینکه آنها معمولا خلوت هستند و در نهایت از مسافران صف های کناری برای دادن کارت پرواز به آنان درخواست میکنند که به صف آنها بپیوندند.

پیمودن سریع ورودیه بازرسی امنیتی

قبل از رزرو کردن سرویس بازرسی امنیتی سریع که شما را از شر صف های طولانی بازرسی رهایی کند، ولی شما میخواهیید از گزند هزینه های اضافی دوری کنید به شما پیشنهاد می شود که صف سمت چپ رجوع کنید چراکه اکثر انسان ها راست دست هستند به صورت ناخوداگاه به سمت راست متمایل می شوند و سمت چب خلوت تر می گردد.

حق تقدم در سوار شدن

اگر تمام محفظه های بالای صندلی شما پر شده بود وجایی برای وسایل شما باقی نمانده بود و به دنبال گشتن جایی برای وسایل خود هستید یا زودتر خودتان را به فرودگاه برسانید تا سریعتر وارد هواپیما شوید و یا با استفاده از سرویس حق تقدم درسوارشدن((Priority Boarding با پرداخت مبلغی قادر هستید سریعتر سوار هواپیما بشوید تا دیگر مجبور نباشید متعلقاتتان را جای دیگری قرار دهید.

اگر شما علاقه ای ندارید که برای اسباب خود به یک فضای محدود گرفتار شوید میتواننید ار همسفر خود درخواست کنید که زمانیکه سوار هواپیما شد با قرار دادن وسایلش در بالای سر برای شما نیز جا رزرو کند تا اینکه شما و کودکان از قسمت دریافت کارت پرواز عبور کنید.

زمان تغذیه

تغییر فشار هوا ممکن هست برای کودکان و نوزادان در زمان بلندشدن یا نشستن هواپیما ناخشایند باشد. با تنظیم زمان تغذیه در زمان نشست و برخواست به دلیل عمل قورت دادن مشکل بوجود آمده کاهش می یابد.

این اصل برای کودکان هم صدق می کند، لذا در زمان نشست و برخواست هواپیما به آنان آب نبات بدهید.

سرگرمی در پرواز

تنها چیزیکه بدتر از گرفتارشدن پرواز همراه با تاخیر می باشد، گرفتار شدن در پرواز تاخیر دار و کودکانیکه ساعتی است که بدلیل تمام شدن سرگرمی شروع به بهانه گرفتن می کند. وقتی در پرواز هستید رشوه دوست شماست!!! اسباب بازی ها، کتاب ها، کتاب های نقاشی و برچسب های موردعلاقه آنها را از منزل همراه خود کنید. بر روی تبلت و یا گوشی خود فیلم و برنامه های آموزشی دانلود و نصب کنید، درضمن هدفون، باتری یدک و شارژر ها فراموش نکنید.

یک اسباب بازی جدید برای پرواز خریداری کنید و اجازه ندهید که توسط بچه ها دیده شود،به عنوان جایزه برای رفتار خوب در طی پرواز میشود استفاده کرد.

نادیده نگرفتن همسفران

وقتی چیزها بد پیش می روند شما آرزو میکنید که نامرئی شوید. شما می توانید با گفتن یک عذرخواهی خوب از همسفرتان نظر اورا مساعد کنید.

به هرحال افرادی هستند که بچه هارا دوست ندارند. از این افراد و رفتارشان چشم پوشی کنید. شما و فرزندانتان به اندازه آنها حق بودن در پرواز را دارید.

مطمئن شوید کودکانتان مزاحمت و سلب آرامش برای مسافران را نداشته باشند. اجازه دادن به کودکان برای لگد زدن به صندلیه جلو و یا باز و بسته کردن دسته صندلی و یا میز باعث آزار دیگران میشود و مطمعنا در نهایت خشم مسافران را همراه خواهد داشت.

و درنهایت تنفس کردن

درسته گفتنش از عملش ساده تر هست. کودکان شما قادر به دریافت امواج شما هستند، اگر شما استرس داشته باشید آنها متوجه میشوند و روی آنها تاثیر می گذارد. پس اگرهم اتفاقی که درحال افتادن است شما نفس عمیق بکشید و این را بدانید که پرواز آخرین چیز نیست و درنهایت به پایان میرسد و تعطیلات لذت بخشی در انتظار شما میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا