راهنمای سفر

۵ دلیل تغییر زندگی با مسافرت

هیچ چیز دلپذیرتر از احساس زمانی که ساک و چمدان می بندید و برای رفتن به مسافرت و ماجراجویی آماده می شوید نیست. چیز های خیلی کمی وجود دارند که به اندازه مسافرت روی زندگی و شخصیت ما تاثیر می گذارند. زمانی که مسافرت می کنیم هیجان زده هستیم و تجربه ای که در طول مسافرت به دست می آوریم با هیچ تجربه ی دیگری قابل مقایسه نیست. مسافرت به هر دلیل و هر مکانی که باشد، موجب بوجود آمدن تغییراتی در زندگی ما می شود که در این مطلب به ۵ مورد از آنها اشاره می کنیم.amazing-travel-photography-tips

۱ – مسافرت موجب گسترش دیدگاه شما می شود

هیچ چیز به اندازه دیدن روش زندگی افراد در مناطق مختلف موجب گسترش دیدگاه شما نمی شود. نه تنها با مسافرت و دیدن زندگی مردم در شرایط مختلف، بابت زندگی خودتان سپاسگزار تر و خوشحالتر خواهید بود، بلکه دیدن فرهنگ زندگی مردم دیگر مناطق، احساس شگفتی و هیجان را به شما القا می کند. با دیدن نحوه صحبت کردن، سبک زندگی و آنچه که جزء ارزش های مردم آن مناطق به حساب می آید، متوجه می شوید هر نقطه از این دنیا با جای دیگر متفاوت است این مسئله بدون شک موجب می شود تا دوباره ارزش های خود را ارزیابی کرده و سعی کنید با فرد بهتری تبدیل شوید.

۲ – با مسافرت، یاد می گیرید در لحظه زندگی کنید
به هر جایی که سفر کنید، مسافرت به شما می آموزد در لحظه سر کنید و بهترین استفاده را از لحظه ببرید. سفر ضیافتی شگفت انگیز برای چشمان شماست و موجب می شود فکر کردن به گذشته و آینده را متوقف نموده و در همین لحظه و دقیقه زندگی کنید. وقتی در سفر و در حال بازدید از مناطق شگفت انگیز و زیبایی هستید، که تا کنون آنجا را ندیده و فقط مطالبی درباره آن مناطق خوانده یا شنیده اید، خیلی سخت و به ندرت می توانید به شکست های گذشته فکر کنید. مسافرت به ما می آموزد چگونه درون خود را کاوش کرده و بخش هایی جدید از درونمان را کشف کنیم.

 

۳ – ارزش تجربه ای که در مسافرت بدست می آورید، از هر چیز دیگری بیشتر است
زمانی که واقعاً دلبسته مسافرت شدید و درک کردید که سفر کردن یک قدرت حقیقی است، متوجه خواهید شد که ارزش سفر کردن و هزینه ای که برای مسافرت در نظر می گیرید، بسیار بیشتر از ارزش خرید یک کالای لوکس است. در مسافرت، شما بجای صرف هزینه و خرید کالا، پول خود را در راه دیدن مکان های شگفت انگیزی که تا به حال آنجا نبوده اید و غوطه ور ساختن خود در فرهنگ های جدید صرف می کنید. به یاد داشته باشید، سفر تنها یک کار و سرگرمی نیست که انجام می دهید، بلکه مسیری از زندگی است.

۴ – مسافرت به شما می آموزد صبور باشید و با مشکلات مقابله کنید
تقریباً همه ما تجربه کرده ایم که در حین مسافرت، پرواز به تعویق افتد یا کنسل شود، یا چمدانمان گم شود. همچین لحظاتی به ما می آموزد که خونسردی خود را از دست نداده و سعی کنید با مشکلات کنار بیاییم. هر چه سریعتر بیاموزید با چالش هایی که در مسیرتان بوجود می آید مقابله کنید، زودتر قادر خواهید بود با خوشحالی و بی خیالی به سفر ماجراجویانه تان بپردازید.
بیاموزید که چگونه در زمان تاخیر یا لغو پرواز می توانید آرامش خود را حفظ کرده و نا امیدی و ناراحتی را به خود راه ندهید. خونسردی و صبر یکی از مهارت هایی است که می توانید در مواجه شدن با مشکلات سفر، آنها را در خود تقویت کنید، و این مهارت ها نه تنها در طول سفر، بلکه در سراسر طول زندگیتان برای شما بسیار مفید و ثمر بخش خواهد بود. شما به سرعت به سرعت متوجه می شوید که قادرید به درستی، بدترین شرایط را مدیریت کنید و نیز اینکه خیلی مسائل در طول سفر پیش می آید که ارزش اوقات تلخی و ناراحتی را ندارد.

۵ – در طول مسافرت با روش های زندگی گوناگونی آشنا می شوید
شما در طول مسافرت نمی توانید هیچ شهر یا کشوری را پیدا کنید که زندگی شبیه به هم دارند. مناطق مختلف فرهنگ های متفاوتی داشته و اهالی آن مناطق اعتقادات گوناگونی دارند. در زمان مسافرت متوجه می شوید هر چقدر هم که روش زندگی مناطق مختلف با هم متفاوت باشد ولی نیکی ذاتی در بیشتر آن مردم مشترک است و این همان چیز مشترکی است که همه ما را به هم مرتبط می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا